26 stycznia 2021, 18:37

Teraz

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Grant dla GOPS w ramach walki z Covidem

Gmina Łęka Opatowska otrzymała grant na wsparcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęce Opatowskiej w ramach Projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”.

Grant współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze mówi Danuta Gąszczak z GOPS w Łęce Opatowskiej.

Jest to duży zastrzyk gotówki i będą te środki przeznaczone głównie na to aby w dobie koronawirusa można było bezpiecznie realizować obowiązki wynikające z pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będą one przeznaczone głownie na pracę w  siedzibie Ośrodka, na dofinansowanie środków ochrony indywidualnej oraz na prace pracowników wypełniających swoje prace w terenie, m.in tutaj mam na myśli usługi opiekuńcze, które w naszej gminie są w szerokim zakresie realizowane oraz  asystenturę rodziny. Tak więc to duży zastrzyk i wsparcie, które ułatwi nam  realizację naszych codziennych zadań - powiedziała Danuta Gąszczak.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl