23 kwietnia 2019, 09:50

Teraz

15°

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Nowy sprzęt dla OSP

W Urzędzie Gminy Łęka Opatowska, Wójt Gminy - Adam Kopis w obecności przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie oraz Zarządu Oddziału Gminnego OSP przekazał przedstawicielom dziewięciu jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy sprzęt i urządzenia ratownictwa. Sprzęt zakupiony został w ramach realizacji zadania współfinansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Dzięki realizacji zadania jednostki OSP z terenu gminy zostały doposażone w niezbędny sprzęt służący do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa tj.: defibrylator, torba ratownicza, nosze typu deska, przenośne zestawy oświetleniowe, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, agregaty prądotwórcze, latarki oraz noże do pasów bezpieczeństwa.
Wartość zakupionego wyposażenia i urządzeń ratownictwa wynosi 43 486,85 złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości to kwota 43 051,98 złotych.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~mar : to w Łęce nie młodych strażaków sami emeryci haha

    21:08, 6 grudnia 2018, | odpowiedz
  • ~Strazak OSP : A co ma piernik do wiatraka sprzęt był przyznawany z Funduszu Sprawiedliwości dla OSP a więc z Państwa . Wójt i gmina nie maja z tym nic wspólnego i to nie oni to zkupili. To ogólnopolski program wsparcia OSP na terenie całego kraju więc jesli nie macie pojecia to nie piszcie głupot Mieszkaniec Łęki

    20:57, 6 grudnia 2018, | odpowiedz
  • ~Mieszkaniec Łęki : No proszę a tak straż z Łęki nie głosowała na wójta bo Opatów dostało auto a oni nie

    15:27, 6 grudnia 2018, | odpowiedz