24 marca 2023, 21:11

Teraz

10°

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Podpisano porozumienie w sprawie III Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych

Wczoraj w Urzędzie Gminy w Łęce Opatowskiej podpisano porozumienie w sprawie współpracy przy organizacji kolejnego wydarzenia jakim jest trzecia edycja Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych. Impreza zaplanowana została na 17 września.


W organizację tej wyjątkowej imprezy włączyła się Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów, Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie a także spółdzielnia socjalna "Green Service" oraz HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski, która objęła wydarzenie patronatem oraz jest głównym sponsorem biegu. 


Będzie to wydarzenie szczególnie ważne, ponieważ oprócz promowania zdrowego stylu życia będzie on poświęcony pamięci nieżyjącemu Henrykowi Kaczorowskiemu. Jest to impreza sportowa, która łączy dwa województwa, dwa powiaty, dwie gminy. Henryk cieszył się, że impreza rośnie w siłę, że przybywa zainteresowanych ludzi o dobrych sercach. Dla niego liczył się każdy człowiek. Dziękujemy Panu Wójtowi Adamowi Kopisowi, że wystąpił z inicjatywą aby maraton został nazwany „Ku pamięci Henryka Kaczorowskiego”. Henryk miał właśnie taki dar łączenia i budowania więzi między ludźmi – mówiła Katarzyna Baranowska, z Fabryki Mebli Piaski.


Podpisanie dokumentu o współpracy to przypieczętowanie wspólnych działań. Za te działania, za dobrą współpracę samorządów gminnych i powiatowych a także innych instytucji dziękował wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.


Bardzo się ciesze, że to już jest III Półmaraton. Tegoroczny będzie poświęcony pamięci Henryka Kaczorowskiego. Podpisujemy porozumienie na bazie którego już rozpocznie się kwestia zapisów do maratonu jak i wszelkie sprawy organizacyjne - powiedział wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.


Swój podpis pod porozumieniem złożyli: Adam Kopis Wójt Gminy Łęka Opatowska, Maciej Baciński Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Robert Kieruzal Starosta Powiatu Kępińskiego, Alicja Śniegocka Wicestarosta Powiatu Kępińskiego, Marek Kanicki - Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego, Adam Musiała Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, Rafał Przybył Burmistrz Gminy Wieruszów, Elżbieta Kaczorowska właściciel firmy HK Grupy Meblowej, Fabryki Meble Piaski oraz Marek Kłoczaniuk prezes Spółdzielni Socjalnej Green Service. Impreza odbędzie się 17 września. Start i meta znajdować się będą na Stadionie Sportowym w Wieruszowie. Dystans biegu wyniesie 21,0975 km, a trasa przebiegać będzie przez województwo łódzkie oraz województwo wielkopolskie „Aleją Dębową”. Zapisy do biegu ju ruszyły.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl