24 lutego 2020, 08:57

Teraz

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Poszukiwany mężczyzna "dachował" busem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na S8 w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało, jeden z pasażerów, który uczestniczył w tym zdarzeniu był poszukiwany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 24 lipca przed godziną 5.00 na 135 km drogi ekspresowej S8 w Kłoniczkach w kierunku Warszawy. Według ustaleń policjantów, kierujący citroenem jumper, 27–letni mężczyzna, w wyniku zaśnięcia, stracił panowanie nad pojazdem i „dachując” uderzył w bariery ochronne. W chwili tego zdarzenia pojazdem podróżowało czterech mężczyzn, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierowca citroena w chwili kolizji był trzeźwy i został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

- Dzięki dociekliwości policjantów wykonujących czynności na miejscu tego zdarzenia okazało się, że jeden z pasażerów pojazdu, 20–letni mieszkaniec województwa małopolskiego, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krakowie za przestępstwa kradzieży i uszkodzenia mienia - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W tej sytuacji policjanci zatrzymali 20–latka i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Autor: