26 września 2020, 15:17

Teraz

13°

Fakty

A A A

LUTUTÓW: Powiatowe zawody OSP

Najlepsze drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych spotkały się w niedzielne popołudnie na rywalizacji powiatowej, która została zorganizowana na terenie stadionu w Lututowie.

Strażacy tradycyjnie musieli zmierzyć się ze sztafetą oraz ćwiczeniem bojowym. Wśród kobiet najlepsze okazały się przedstawicielki OSP w Węglewicach. – Pracowaliśmy bardzo ciężko – opowiada Klaudia Jaśniak. – W ostatnim okresie spotykaliśmy się systematycznie od poniedziałku do piątku na 2 – 3 godziny ćwiczeń.

Drugie miejsce w grupie „C” zdobyły OSP Piaski a trzecia lokata przypadła OSP Łubnice. Na dalszych miejscach znaleźli się: OSP Chróścin i OSP Podzamcze. W grupie „A” seniorów najlepszą jednostką okazała się OSP z Chróścina. Na kolejnych miejscach stawali: OSP Łęki, OSP Podzamcze, OSP Spóle, OSP Łubnice, OSP Pichlice i OSP Dzietrzkowice.

Wójt gminy Lututów, Marek Pikuła uważa, że zawody były bezpieczne i odbyły się w miłej atmosferze. – Myślę, że nasz stadion jest odpowiednim miejscem do tego typu rywalizacji. Ja cieszę się, że nasi mieszkańcy tak licznie przybyli, by podziwiać zawody powiatowe. Nasi goście doceniają ten obiekt, gdzie już w sposób profesjonalny można przebiec i wykazać się swoją sprawnością.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieruszowie dziękuje wszystkim za udział w zawodach a samorządowi za współorganizację wydarzenia. – Ta rywalizacja była przygotowana w sposób wzorowy – nie ma wątpliwości Janusz Pietrzak. – Dziękujemy za poczęstunek oraz za pomoc, którą udzielili wszyscy sponsorzy. Mowa m.in. o Starostwie Powiatowym, KP PSP, druhu Janowi Dudku oraz firmie „Tartak Tyble”.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami. Atrakcją niedzielnych zawodów był występ Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Wieruszowa.

Autor: wieruszow@radiosud.pl