14 lipca 2020, 12:43

Teraz

22°

Fakty

A A A

MATERIAŁ PARTNERA: Fototapeta z krajobrazem – przepis na mieszkanie z wymarzonym widokiem

Spójrzmy na nasze mieszkanie i zastanówmy się, czy czegoś mu brakuje. Czy nasze okna wychodzą na wzburzone morze, górskie szczyty lub polną łąkę usianą kwiatami? Jeśli nie to znaczy, że jest coś, co możemy zrobić, by nasze domowe zacisze prezentowało się jeszcze lepiej. Jakie rozwiązanie chodzi nam po głowie? Fototapeta. Krajobraz w formie ściennej dekoracji pozwoli nam się cieszyć widokiem, o jakim wcześniej mogliśmy tylko marzyć.

Gdy zależy nam na spektakularnej przemianie mieszkania, fototapeta jest najlepszym rozwiązaniem. W zaledwie jedno popołudnie pozwoli nam nie tylko całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd wnętrza. Wpłynie także na nasze samopoczucie, sprawiając, że będziemy się o wiele lepiej czuć w naszych czterech ścianach. Czy nie przypisujemy ściennym dekoracjom zbyt wielu zalet? Choć mogłoby się tak wydawać, zaraz przekonamy się, że odpowiednio dobrany wzór jest w stanie naprawdę zmienić aż tyle. Jeśli wprowadzimy do przestrzeni nastrojowy pejzaż, który do tej pory mogliśmy podziwiać na wakacjach lub wycieczce za miastem, przekształcimy zwykły pokój w zachwycającą oazę spokoju!

Oswajamy się z jesienną aurą
Dla wielu z nas koniec lata jest nie lada wyzwaniem – momentem, kiedy musimy zmierzyć się z faktem, że dni stają się coraz krótsze, a pogoda coraz bardziej kapryśna. Jakie kroki najlepiej podjąć, by poradzić sobie z takim stanem rzeczy? Stwórzmy przytulny wystrój salonu bądź sypialni, który zagwarantuje nam idealne warunki do spędzania w domu długich wieczorów. Niezwykle modnym w tym roku pejzażem, który zawładnął światem aranżacji wnętrz, jest spowity mgłami iglasty las. Taki widok nie tylko będzie doskonale korespondował z aurą, jaka panuje za oknem, ale także, co bardzo istotne, wprowadzi nastrojową, a nawet nieco magiczną atmosferę do naszego mieszkania. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, taki wzór wcale nie musi być ciemny ani przygnębiający. Wybierzmy krajobraz ze wschodem słońca, gdy mgły podświetlone są złotymi promieniami. Takie przedstawienie będzie znakomitym rozwiązaniem do sypialni, w której rozpoczynamy każdy nowy dzień. Zagwarantuje nam nie tylko piękny, ale także pogodnie nastrajający poranek.

Wspominamy tropikalne wakacje

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/krajobrazy/


Jeśli nie chcemy poddać się jesiennej aurze, zdecydujmy się na całkowicie inne rozwiązanie. Miłośnikom ciepłych krajów polecamy egzotyczną plażę – złoty piasek, rozłożyste palmy i krystalicznie czyste morze o łagodnych falach. Czym powinna się odznaczać taka fototapeta? Krajobraz nabierze eleganckiego i szlachetnego charakteru, gdy zostanie przedstawiony w duchu retro. Oznacza to, że takie zdjęcie powinno być utrzymane w delikatnej kolorystyce. Może nawet sprawiać wrażenie lekko prześwietlonej fotografii. Taki artystyczny zabieg spowoduje, że wybrany przez nas pejzaż nie będzie przypominał ilustracji z turystycznego prospektu, lecz nabierze szlachetnego charakteru przypominając zdjęcie z rodzinnego albumu. Alternatywą dla słonecznego wybrzeża jest przedstawienie gęstej dżungli. Zielone zarośla pełne bujnego listowia sprawią, że przestrzeń od razu stanie się bardziej przytulna, a my zyskamy idealne tło do popołudniowego relaksu w naszym salonie.

Wspinamy się na aranżacyjne szczyty

https://myloview.pl/

Był las, było morze, czas więc na skalne wierzchołki. W naszym wystroju pojawi się czarno-biała fototapeta. Krajobraz – góry ukazane w swym pełnym majestacie – wprowadzi namiastkę dzikiej i nieokiełznanej natury do naszego uporządkowanego wnętrza. Ograniczona do minimum kolorystyka podkreśli surowy wygląd przedstawienia, a mocne światłocienie nadadzą całości dynamicznego charakteru. Taki pejzaż będzie pasował jak ulał do industrialnej aranżacji. Jeśli urządziliśmy nasze mieszkanie w tej właśnie estetyce, taka fototapeta będzie strzałem w dziesiątkę. Nasz pomysł na wykorzystanie takiego wzoru to sypialnia. Tutaj znajdziemy ciepłe koce, dekoracyjne poduszki, miękką pościel czy nadające przytulności zasłony, dlatego wprowadzenie wizerunki dzikiej przyrody i ostrych skał stworzy nam niezwykle ciekawy aranżacyjny kontrast. Jeśli tak urządzone pomieszczenie dodatkowo przełamiemy kilkoma pastelowymi akcentami, zachowamy industrialny styl, nadając mu jednak łagodniejszego wymiaru.

Relaksujemy się na polnej łące

Egzotyczne plaże, tropikalne zarośla, sięgające chmur wierzchołki gór – skupiliśmy się na niecodziennych krajobrazach, a w zasięgu naszej ręki znajdują się przecież piękne, polskie łąki usiane najrozmaitszymi gatunkami kwiatów. Jeśli chcemy wprowadzić do wystroju pogodną, sielankową atmosferę, zdecydujmy się właśnie na taki widok. Choć mogłoby się wydawać, że to propozycja przede wszystkim do rustykalnej aranżacji, możemy ją wprowadzić także do minimalistycznego wystroju w duchu eko, nadając współczesnej stylizacji nieco bardziej przytulnego charakteru. Porastające zieloną łąkę stokrotki, dzwoneczki lub mlecze sprawią, że pokój nabierze kolorów. Inną propozycją jest złote pole pszenicy poprzetykanej gdzieniegdzie makami lub chabrami. Ten wiejski pejzaż będzie się zachwycająco prezentował nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w kuchni, dlatego jeśli chcemy odświeżyć i tę część naszego mieszkania, zdecydujmy się właśnie na taki widok.
Kojący pejzaż za oknem to marzenie wielu z nas. Teraz, dzięki fototapetom, możemy poczuć się tak, jakbyśmy mieszkali na wybrzeżu, w samym środku lasu lub tuż pod sięgającymi chmur górami. Metamorfoza wystroju zajmie nam naprawdę niewiele czasu, a efekty z pewnością przejdą nasze oczekiwania!

Autor: redakcja@radiosud.pl