15 maja 2021, 18:30

Teraz

15°

Fakty

A A A

MIKSTAT: Kierował pod wpływem środków odurzających

W Mikstacie funkcjonariusze z Posterunku Policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd. Podczas przejrzenia bagażu ujawnili w nim woreczek strunowy z zawartością środka odurzającego. Okazało się, że kierujący prowadził samochód znajdując się pod jego wpływem.

2 maja o godz. 1:35 w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda.

Podczas przejrzenia bagażu w schowku pojazdu ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego w ilości 1 gr marihuany. Oprócz kierowcy w pojeździe znajdowało się 4 pasażerów, wobec których przeprowadzono kontrolę osobistą nie ujawniając środków ustawowo zabronionych -powiedziała rzecznik KPP w Ostrzeszowie Magdalena Handziuk.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że kierujący pojazdem, 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, może znajdować się pod wpływem środków odurzających, wykonano wobec niego test, który dał wynik pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy. Okazało się, że znaleziony w samochodzie susz roślinny też był jego własnością. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl