7 lutego 2023, 08:14

Teraz

-8°

Fakty

A A A

OGŁOSZENIE: Zaproszenie do akcji "Zakorzeń się w Gminie Kępno"

Szanowni Mieszkańcy.


Burmistrz Miasta i Gminy Kępno organizuje akcję – „Zakorzeń się w Gminie Kępno”.


Akcja ta polega na poświątecznej zbiórce żywych choinek, które przeznaczone zostaną do nasadzeń na terenie naszej gminy.


Mieszkańcy, którzy nie mają miejsca  na posadzenie poświątecznych choinek na własnym terenie mogą je oddać:


1)  w dniach 28 stycznia oraz 11 lutego 2023 roku (soboty) na terenie przy dawnym basenie otwartym (wjazd od ul. Broniewskiego) w godzinach 9.00-12.00 lub,  


2)  gospodarzom budynków na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kępnie, po wcześniejszym ustaleniu z nimi terminu przekazania (do  dnia 11.02.2023 r.).


Choinki, które będziemy przyjmować w ramach akcji „Zakorzeń się w Gminie Kępno” muszą posiadać zdrowy system korzeniowy umożliwiający ich zasadzenie. 


W ramach prowadzonej akcji każde oddane żywe drzewko przyczyni się z jednej strony do zapobiegania powstawaniu odpadów oraz z drugiej, zwiększy ilość drzew na naszym terenie. 


Osoby, które oddadzą choinki, wezmą udział w konkursie zorganizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Kępno, której rozstrzygnięcie nastąpi w dniach 13 – 17.02.2023 roku. Do wygrania cenne nagrody.


Uschnięte choinki można wystawiać w miesiącu styczniu i lutym w dniach odbioru frakcji biodegradowalnej. Zostaną odebrane zgodnie z harmonogramem odbierania odpadów, a następnie przekazane do Zakładu Zagospodarowania Odpadów, gdzie po rozdrobnieniu zostaną przetworzone na kompost.


Przypomina się, że wszystkie posegregowane odpady komunale mieszkańcy gminy Kępno mogą dostarczać na Punkt Selektywnej Zbiórki, który mieści się przy ul. Bursztynowej 55 w Olszowie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, w soboty punkt czynny w godzinach 7:00 – 15:00 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca. 


Odpady zostaną przyjęte po okazaniu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w naszej gminie np. dowód opłaty za odpady.


 

Autor: redakcja@radiosud.pl