27 maja 2024, 18:15

Teraz

23°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Ona za szybko, on na „podwójnym gazie”

Mandat na kwotę 4.000 złotych oraz zatrzymanie prawa jazdy to konsekwencje jazdy z nadmierną prędkością, jakie poniosła 47-latka z gminy Grabów nad Prosną. Jak się okazało, to nie pierwsze takie wykroczenie popełnione przez kobietę. Do jej zatrzymania doszło w piątek (12 kwietnia) na ulicy Wiejskiej w Książenicach. Kobieta w terenie zabudowanym poruszała się się swoim bmw z prędkością 113km/h, a więc o 63km/h za szybko.
- Kierująca nim 47-letnia mieszkanka gm. Grabów nad Prosną, popełniła wykroczenie w tzw. recydywie, co oznacza, że po raz kolejny w przeciągu ostatnich 12 miesięcy przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. - podkreśla st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się też kierowca mercedesa, zatrzymany do kontroli w poniedziałek (15 kwietnia) w miejscowości Czajków.
- Przeprowadzona wobec 28-letniego obywatela Ukrainy kontrola trzeźwości wykazała, że mężczyzna kierował samochodem będąc nietrzeźwym – ujawnia M. Hańdziuk. - Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 1,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad dwa promile. 
Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do dyspozycji prokuratora. Stracił również uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl