27 listopada 2021, 01:13

Teraz

Fakty

A A A

OSINY: Gminny Dzień Matki

W sali Domu Ludowego w Osinach odbył się wczoraj Gminny Dzień Matki połączony z jubileuszem 65-lecia powstania miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości.Wszystkich ich witała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Teresa Gola, która przedstawiła zarys historyczny Koła.Złożyła też wszystkim matkom życzenia. O wspaniałym jubileusz mówił burmistrz Miasta i Gminy Piotr Psikus, który również życzył Matkom wszystkiego dobrego.

Z okazji Dnia Matki dla wszystkich Mam wystąpiły we wspaniałym programie artystycznym przedszkolaki z Osin.Imprezę uświetnił też zespół "Harmonia", działający przy kępińskim Klubie Seniora pod Żurawiem. Z okazji obchodów 65-lecia działalności KGW w Osinach oraz Gminnego Dnia Matki burmistrz Piotr Psikus wystąpił do prezesa Regionalnego Oddziału Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu Kazimierza Ludwiczaka o przyznanie wyróżnień dla wieloletnich działaczek, które piastowały funkcje przewodniczących koła.Wyróżnienia te otrzymała Bogumiła Musialska,Teresa Gola,Franciszka Nawrot i Krystyna Pietrzak.Uświetnieniem spotkania było wręczenia statuetek ,,Serce – Matkom Ojczyzny', które poseł Andżelika Możdżanowska wręczyła 30 Matkom z Gminy
Kępno.

Za trud i wychowanie dziękowali i składali życzenia również zaproszenie goście.Po części artystycznej i oficjalnej przyszedł czas na wspaniały poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osinach.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl