8 sierpnia 2020, 02:23

Teraz

21°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Kolejna okazja by się przebadać

W czwartek i piątek mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego po raz kolejny będą mieli okazję poddać się badaniu na obecność koronawirusa. Podobnie jak za pierwszym razem, mobilny punkt pobrań drive thru powstanie na parkingu przy krytej pływalni „Oceanik”. Inicjatorem powtórzenia akcji był burmistrz Ostrzeszowa. Jak przyznaje, impulsem do podjęcia starań w tym kierunku stał się wzrost liczby zachorowań na COVID-19, w tym przede wszystkim sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach.
-Skontaktowałem się z panem wojewodą i on stwierdził, że jest taka możliwość w czwartek i piątek – mówi P. Jędrowiak. – Uznaliśmy, że jak najbardziej podejmiemy się ponownie organizacji takiego drive thru, badania prosto z samochodu, które zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo podczas pobierania próbek. Po raz kolejny taką możliwość będą więc mieli mieszkańcy naszego miasta i gminy, ale i całego powiatu. Wystarczy tylko wcześniej zarejestrować się na infolinii SANEPID-u.
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 61 65 68 075.Za pierwszym razem badania mogły sobie wykonać jedynie osoby przyjeżdżające samochodem. Tym razem, grupa adresatów została poszerzona również o pieszych.
-Ta akcja ostatnim razem dotyczyła dwóch linii dla samochodów, jednocześnie z dwóch samochodów mogły być pobierane próbki. Teraz zostanie wyznaczony jeszcze trzeci korytarz, ponieważ były sytuacje, że ktoś przychodził na pieszo i pojawiały się problemy. Dlatego też padła propozycja ze strony organów wojewody, żeby wydzielić jeszcze trzecią linię dla osób, które będą mogły się przebadać przychodząc pieszo – wyjaśnia burmistrz.
Dodatkowo, aby ułatwić dotarcie do punktu pobrań wszystkim zainteresowanym, ponownie o pomoc poproszono Straż Miejską i Ochotniczą Straż Pożarną. Przedstawiciele tych formacji zawiozą na miejsce każdego, kto nie będzie w stanie dotrzeć tam samodzielnie i zgłosi to telefonicznie. Wymazy pobierane będą w godzinach 10.00-19.00.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl