5 marca 2024, 11:49

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Kolejny pożar w kotłowni

W piątek (9 lutego) strażacy zostali wezwani do jednej z kamienic w centrum Ostrzeszowa. Powodem był pożar w pomieszczeniu kotłowni.  Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem pierwszych jednostek. 
- Zabezpieczano miejsce zdarzenia. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego podali jeden prąd wody na palące się pomieszczenie kotłowni. - przekazała st. strażak Noemi Biel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. - Następnie oddymiono cały budynek oraz sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną. Gdy potwierdzono brak zagrożenia, zakończono działania.
W akcji brały udział trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. W związku z tym, że to już kolejne w ostatnim czasie tego typu zdarzenie, strażacy apelują do wszystkich użytkowników kotłów na paliwo stałe, aby zadbali o porządek w pomieszczeniach, gdzie się one znajdują. Pamiętajmy też o przeglądach przewodów dymowych oraz wentylacyjnych, szczególnie w trwającym okresie grzewczym. 
Fot. KP PSP Ostrzeszów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl