5 marca 2024, 13:13

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: O bezpiecznych feriach

Już od najbliższego poniedziałku na terenie województwa Wielkopolskiego rozpoczynają się ferie zimowe. W minionym tygodniu również funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie przeprowadzali spotkania z dziećmi i młodzieżą przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w trakcie wyjazdów oraz w czasie pobytu w domu.


Podczas prelekcji policjanci szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo podczas spędzania czasu wolnego oraz przypominali, że również w trakcie ferii należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.


Tematem przewodnim było przede wszystkim omówienie zasad bezpiecznego spędzania czasu podczas pobytu na feriach zimowych, szczególnie odpowiedzialnego zachowania w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych zagrażających bezpośrednio zdrowiu i życiu. Przypominano także o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania na stoków oraz innych miejsc umożliwiających zjazd na sankach czy nartach -powiedziała st. asp. Magdalena Hańdziuk.


Nie zapomniano również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w warunkach ograniczających widoczność z uwagi na złe warunki atmosferyczne oraz zachęcano do stosowania elementów odblaskowych.


Ze starszymi słuchaczami omówiono konsekwencje prawne w sytuacji popełnienia czynu karalnego lub demoralizacji, a także wskazano najważniejsze przepisy obowiązujące zgodnie z nową ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich -mówiła st. asp. Hańdziuk.


Policja apeluje również do rodziców i opiekunów, aby podczas zbliżających się ferii zapewnili właściwą opiekę swoim dzieciom.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl