17 października 2021, 04:51

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Poruszali się po powiecie na podwójnym gazie

W miniony weekend ostrzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch uczestników ruchu drogowego, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości.

10 października  o godzinie 00:15 na ul. Targowej w Ostrzeszowie, funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen.

W trakcie podjętych czynności z uwagi na wyczuwalną od kierującego woń alkoholu, 37-letniego obywatela Ukrainy, zamieszkującego na terenie Ostrzeszowa, poddano kontroli trzeźwości z wynikiem 0,85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje 1,7 promila. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w ostrzeszowskim areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie -powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

11 października natomiast o godzinie 1:15 w miejscowości Olszyna, również policjanci ostrzeszowskiej "patrolówki", zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem marki Seat, znajdując się w stanie nietrzeźwości - miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, Od mężczyzny pobrano także krew do badań.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl