17 października 2021, 05:40

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Przekroczyli prędkość na drogach powiatu

Czterech kierujących zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrzeszowie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym.

9 października . o godzinie 14:25 na ul. Piastowskiej w Ostrzeszowie, 41-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, kierując samochodem marki Chrysler, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 53 km/h.

Tego samego dnia o godzinie 16:10 w miejscowości Giżyce, 41-letni mieszkaniec Koźminka, kierując samochodem marki Kia, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h, jadąc 114/50.
Również 9 października o godzinie 17:15 w miejscowości Kochłowy, 51-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, kierując samochodem marki Ford, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 40 km/h. Podczas sprawdzenia kierującego w policyjnym systemie okazało się, że prowadził on pojazd pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, popełniając tym samym przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego- tłumaczy rzecznik KPP Magdalena Handziuk.

11 października o godzinie 07:10 w miejscowości Rojów, 30-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki Mercedes, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h, jadąc 109/50.
W trzech przypadkach kierujących ukarano mandatami karnymi oraz zatrzymano uprawnienia, natomiast kierujący Fordem kępnianin za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl