24 września 2023, 20:18

Teraz

17°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Z promilami na rowerze

Trzech nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Dwóch z nich, 25 i 21-latek z Ostrzeszowa, 6 sierpnia około 2:00 w nocy jechało ul. Gen. Sikorskiego. Właśnie tam natknęli się na policyjny patrol. O szczegółach, st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP.
- Mężczyźni wydmuchali 0,57 oraz 0,85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na odmowę przyjęcia mandatu karnego, który wg nowego taryfikatora opiewa na kwotę 2500 złotych, z podjętych wobec sprawców wykroczenia czynności sporządzono dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Następnego dnia o godzinie 03:20 w miejscowości Potaśnia, funkcjonariusze patrolówki zatrzymali do kontroli jadącego rowerem 21-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów.
Przeprowadzona wobec rowerzysty kontrola trzeźwości wykazała, że kierował swoim pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Wobec mężczyzny zastosowano postępowanie mandatowe.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl