19 października 2019, 12:02

Teraz

18°

Fakty

A A A

DOBRYDZIAŁ: Pałac do sprzedania?

Gmina Wieruszów rozważa sprzedaż pałacu na terenie Dobregodziału. Budynek nazywany często przez mieszkańców „zamkiem” jest zamieszkiwany przez kilka rodzin.

W środku budynku znajdują się mieszkania komunalne, które wymagają remontu, tak samo zresztą jak cały budynek. Koszt przedsięwzięcia może pochłonąć kilka milionów złotych. Tańsze i efektywniejsze może okazać się wybudowanie lokali od podstaw.

- Po analizie i zresztą po głosach mieszkańców pojechaliśmy tam ze specjalistami i orzekliśmy, że koszty remontu tzw. pałacyku będą bardzo duże – przyznaje burmistrz, Rafał Przybył. - Tak jak powiedziałem dzisiaj radnym na sesji, mamy bardzo złe doświadczenia z różnego rodzaju adaptacjami, z różnego rodzaju remontami. Rekomenduję radnym abyśmy szli w kierunku budowy nowych obiektów. Podczas sesji poprosiłem radnych abyśmy przekazali grunty intencyjnie dla Przedsiębiorstwa Komunalnego i scedowali to całe zadanie. To pozwoli nam już uruchomić pewne procedury związane z budową dwóch budynków (po 6 mieszkań każdy). Koszt tego będzie wynosił około 1,6 mln zł, z tym że część możemy pozyskać bezzwrotnie z Banku Gospodarstwa Krajowego i pozwoli nam to, dodatkowo cedując to na naszą spółkę, zaoszczędzić jeszcze 10% kosztów.

Budynki komunalne miałyby zostać wybudowane na gruntach w sąsiedztwie ośrodka terapii przy ul. Kępińskiej w Wieruszowie. Pieniądze ze sprzedaży pałacu być może będą przeznaczone na kolejne takie przedsięwzięcia, o czym dyskutowali w piątek radni.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Hans : Kupię to

  11:13, 22 stycznia, | odpowiedz
 • ~asd : Dobry pomysł. Z jedną uwaga . Nowe mieszkania komunalne powinny zapewniać niski standard. Np. Wspólna kuchnia. Mieszkania komunalne nie powinny zachęcać do mieszkania w nich. Oczywiście powinny być suche, ciepłe z podstawowymi mediami. Powinny zapewniać podstawowe potrzeby.

  09:18, 22 stycznia, | odpowiedz
  • ~aswywiadu do: ~asd : Brawo i popieram

   13:29, 22 stycznia, | odpowiedz