29 lutego 2020, 04:49

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Petent to nie urzędnik, może poczekać…

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kępnie gigantyczne kolejki, lecz starosta nie zamierza zwiększać ilości pracowników do obsługi petentów.

W styczniu weszły w życie nowe przepisy wprowadzające kary za brak przerejestrowania samochodu. Właściciele aut starają się nadrobić zaległości. Kierowcy, którzy w ciągu 30 dni nie zarejestrują sprowadzonego z krajów UE samochodu, mogą zapłacić nawet 1000 zł kary. W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowe w Kępnie utworzyły się gigantyczne kolejki.

Starosta nie zamierza jednak dostosować warunków pracy urzędu tak, aby usprawnić system i skróć czas oczekiwania. Otrzymaliśmy także sygnały, że internetowo nie można zarezerwować sobie kolejki. - To nie idzie opieszale, tylko w związku ze zmianą przepisów jest większa ilość petentów. Mamy tą samą ilość urzędników, którzy obsługiwali mieszkańców wcześniej i nie było tych kolejek. Oczywiście obserwujemy tę sytuację i musielibyśmy jeszcze większą ilość pracowników przyjąć, aby to obsłużyć, ale na ten moment jest to niemożliwe - mówi w rozmowie z Radiem SUD Robert Kieruzal.

Warto podkreślić, że w Starostwie Powiatowym bardzo często dochodzi do roszad na różnych stanowiskach i zwykle nie wymaga to większego doszkolenia kadry do zajmowanego stanowiska, ale petent to nie urzędnik, może poczekać…

Autor: