24 stycznia 2021, 13:52

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Pijany 33-latek zaatakował policjantów

Wczoraj (9 lipca) doszło do naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjantów na służbie. Czynu dopuścił się mężczyzna, wobec którego funkcjonariusze podejmowali interwencję, w związku z nieobyczajnym wybrykiem na terenie parku miejskiego w Ostrzeszowie.
- Około godziny 17:00 do dyżurnego KPP Ostrzeszów wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że częściowo rozebrany mężczyzna leży na trawniku w parku miejskim w Ostrzeszowie – relacjonuje Martyn Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. - Gdy policjanci przybyli na miejsce podeszli do leżącego mężczyzny, od którego  wyczuli wyraźną woń alkoholu. Nietrzeźwym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który był na tyle pijany, że porozumiewanie się z nim było utrudnione. Po ustaleniu jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze postanowili o doprowadzeniu go tam w celu przekazania rodzinie. W trakcie tej czynności zrobił się on agresywny i zaczął kierować w kierunku policjantów obraźliwe słowa. Gdy próbowano go uspokoić, rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i pchnął go na meble. Z uwagi na dopuszczenie się przez mężczyznę naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego został on zatrzymany.
Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, zostały mu postawione zarzuty. Gdyby nie agresywne zachowanie wobec policjantów 33-latkowi groziłaby kara grzywny. Teraz za swoje czyny może trafić do więzienia.
Fot. KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl