14 kwietnia 2024, 04:45

Teraz

12°

Fakty

A A A

BRALIN: Podsumowano zadania inwestycyjne

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, odwiedził dziś Gminę Bralin w ramach podsumowania zrealizowanych zadań inwestycyjnych  z Udziałem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 


Wicemarszałek spotkał się w Chojęcinie z przedstawicielami sołectwa Chojęcin-Parcele, odwiedził teren zakończonej inwestycji czyli budowę kanalizacji w miejscowościach Chojęcin-Szum i Chojęcin- Parcele, a także terenu przy Domu Ludowym w Chojęcinie – Parcelach- inwestycji zrealizowanej w ramach Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. W Świetlicy Profilaktyczno-Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie uczestniczył w
podsumowaniu 5 letniej kadencji Współpracy Gminy Bralin z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. O tym na czym polegała ta współpraca i jak była owocna mówił wójt Piotr Hołoś.


Nie ma sołectwa w gminie Bralin w którym nie byłoby namacalnych śladów współpracy Samorządu Gminy z Urzędem Marszałkowskim. Budowaliśmy 14 odcinków dróg, budowaliśmy wspólnie most nad rzeką Niesób, budowaliśmy wspólnie kanalizację, remontowaliśmy Pastorówkę czy ścieżkę rowerową i wiele innych rzeczy. Tych projektów mniejszych ale i większych. Tych tańszych projektów, które  wymagały większego zaangażowania ludzi ale również tych dużych projektów. Zawsze spotykaliśmy się z bardzo dobrym odbiorem tego wszystkiego ze strony Urzędu Marszałkowskiego i ze strony wicemarszałka Grabowskiego. Za to chcieliśmy dziś bardzo serdecznie podziękować. Życzyć by sobie należało aby ta współpraca dalej się tak rozwijała - mówił wójt Hołoś. 


Wicemarszałek Krzysztof Grabowski pogratulował aktywności i zaangażowania w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy, wielu wykonanych inwestycji oraz dynamicznego rozwoju gminy.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl