18 stycznia 2021, 07:57

Teraz

-14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Podziel się ciepłem z potrzebującymi

"Wymiana ciepła" to akcja, którą organizuje w Kępnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Udział w niej może wziąć każdy, kto chciałby podzielić się zimowymi ubraniami.

Celem ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” jest pomoc osobom potrzebujących w trudnych, zimowych warunkach. Przy PCPR od strony ul. Dąbrowskiego w białym namiocie udostępnione są specjalne wieszaki, na których można zostawić zimową odzież i podzielić się ciepłymi rzeczami z potrzebującymi. Wszystkie te rzeczy są ogólnie dostępne. Chodzi o to, by zarówno darczyńcy, jak i potrzebujący mogli przystąpić do akcji bez trudu czy skrępowania.

Zapraszam Państwa do udziału w akcji. Pamiętajmy, przynosząc odzież dajemy komuś ciepło a potrzebujący będą bardzo mile zaskoczeni i wdzięczni - powiedziała dyrektor PCPR Zuzanna Puchalska.

Przynosić można więc kurtki, płaszcze, polarowe bluzy, swetry, ciepła bielizna, czapki, szaliki, kominy czy rękawiczki, słowem wszystko, co może przydać się w chłodniejsze dni. Ważne, by ubrania były czyste i w dobrym stanie. Akcja ta potrwa do końca lutego 2021 roku.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl