27 maja 2024, 18:47

Teraz

23°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Policjanci zatrzymali poszukiwanych przez sądy

W minionych dniach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwie osoby poszukiwane celem odbycia kary w areszcie śledczym. Jeden z mężczyzn posiadał przy sobie środki ustawowo zabronione. Do pierwszego zatrzymania doszło w środę (10 kwietnia) około godziny 12.00 na ul. Piastowskiej w Ostrzeszowie. Czynności dotyczyły mężczyzny poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.
-  Ponadto w toku podjętych czynności przy 29-letnim mieszkańcu Ostrzeszowa ujawniono substancję psychotropową w postaci amfetaminy w ilości 4,28 g. - przekazuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. - Mężczyznę zatrzymano i osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej jednostki, z którego w dniu następnym został przewieziony do aresztu śledczego.
Następnego dnia tuż po godzinie 7.00 policjanci z Posterunku Policji w Kobylej Górze zatrzymali osobę poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie.
- Na jego podstawie 44-letni mieszkaniec Kobylej Góry trafił do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. - dodała M. Hańdziuk. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl