17 września 2021, 13:06

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Ponad 4 mln zł kosztował remont ulicy Dworcowej w Kępnie

Ponad 4,1 mln zł kosztował remont ulicy Dworcowej w Kępnie. 1,9 mln zł, to środki pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych, a 1,5 mln zł na ten cel wyasygnowała Gmina Kępna. Pozostałą część dołożył Powiat Kępiński.

900 metrowa ulica Dworcowa, należy do dróg powiatowych. Oprócz nawierzchni asfaltowej i całej infrastruktury podziemnej, zyskała teraz nowe oświetlenie, ścieżkę pieszo-rowerową. Znacznej poprawie uległa również organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym, gdzie odseparowano ruch pieszych i rowerzystów od samochodowego. Przebudowane zostały przejścia dla pieszych, które oznaczone są także sygnalizacją aktywną. - Pozyskane środki z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, to ogromne wsparcie na realizację tego zadania. Nie byłoby wielu dróg w Polsce, gdyby nie środki pochodzące z tego funduszu. Dzięki temu zmienia się także powiat kępiński - mówił podczas uroczystego otwarcia inwestycji starosta Robert Kieruzal.

- To ważna inwestycja dla mieszkańców, bo bezpieczeństwo to priorytet. Dziękuję Zarządowi Powiatu Kępińskiego za to, że korzystacie ze wsparcia finansowego na wszystkie inwestycje - mówiła poseł PE Andżelika Możdzanowska, która zaprosiła przy okazji wszystkich na otwarcie obwodnicy w Kępna. To odbędzie się prawdopodobnie 23 lipca (niepotwierdzona data).

- Cieszę się, że przekonałem Zarząd Powiatu aby realizować tę inwestycję. Ta droga będzie służyła społeczności miasta, ale także będzie wizytówką, dla wszystkich przyjeżdżających pociągami na stacje PKP. To duża frajda, że ta inwestycja powstała - przyznał w rozmowie z radiem SUD burmistrz Piotr Psikus. Warto wspomnieć, że równocześnie z budową drogi „Wodociągi Kępińskie” przebudowywały sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Na ten cel gminna spółka przeznaczyła 820 tys zł.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl