3 sierpnia 2021, 03:03

Teraz

14°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Niebezpiecznie na drogach

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała w ostatnich dniach kilka zdarzeń na podległych sobie drogach. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych. W poniedziałek (19 lipca) około 10.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zostali skierowani do miejscowości Smolniki.
- Z ustaleń policjantów wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, kierując samochodem marki fiat, w wyniku nie zachowania należytych środków ostrożności przy wykonywaniu manewru wyprzedania, doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki iveco, którym kierował 55-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. - relacjonuje aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.
Tego samego dnia około 14.15 na ul. Tadeusza Kościuszki w Ostrzeszowie doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów.
- 46-letni mieszkaniec Chrzanowic, kierując samochodem marki fiat, na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w prawidłowo jadący pojazd marki seat, którym kierował 55-letni mieszkaniec Myślniewa – mówi M. Hańdziuk.
Z kolei we wtorek (20 lipca) na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Niedźwiedź zderzyły się dwa samochody ciężarowe z naczepami.
- 28-letni mieszkaniec Kluczborka, kierując samochodem ciężarowym marki daf wraz z naczepą, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył naczepy ciągnionej przez samochód ciężarowy marki daf, którym kierował 46-letni mieszkaniec Trębaczewa – dodaje rzecznik KPP.
Sprawcy wszystkich tych kolizji zostali ukarani mandatami.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl