8 grudnia 2021, 10:49

Teraz

-3°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku

Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zakończył skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia śledztwo przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi jednej z miejscowości powiatu ostrzeszowskiego, podejrzanemu o spowodowanie wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a druga doznała obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym uzyskane w toku przeprowadzonego postępowania opinie biegłego z zakresu ruchu drogowego Prokurator zarzucił mężczyźnie, że 10 czerwca tego roku, poruszając się drogą powiatową nr 5574 w miejscowości Komorów umyślnie wielokrotnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Wsiadł za kierownicę  mimo, że był nietrzeźwy. (badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 1,26 mg/l). Dodatkowo, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, poruszał się z prędkością 150 km/h samochodem marki VW Passat.
-Utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w jadący prawidłowo z przeciwnego kierunku ruchu samochód osobowy marki Toyota Avensis – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler i dodaje - Wskutek tego pasażerka w/w pojazdu doznała szeregu obrażeń ciała, w wyniku których poniosła śmierć na miejscu zdarzenia, a kierowca Toyoty doznał ciężkich obrażeń ciała.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna nie przyznał się przed Prokuratorem do zarzucanych mu czynów. Zarzucone oskarżonemu przestępstwo zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania Prokurator skierował na etapie postępowania przygotowawczego wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni przychylił  się do tego wniosku i zastosował wobec 20-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy
Fot. KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl