28 stycznia 2022, 01:40

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Powiat przyjazny rodzinie

Statuetkę oraz prawo do posługiwania się tytułem "Samorząd przyjazny rodzinie w województwie łódzkim" otrzymał powiat wieruszowski. Tytuł wręczono podczas wojewódzkich obchodów Dnia Rodziny.

Powiat wieruszowski zdobył II nagrodę w kategorii "Samorząd przyjazny rodzinie". Statuetkę odebrał starosta wieruszowski Andrzej Szymanek w towarzystwie kierownik PCPR Elżbiety Ochockiej. - Generalnie to za wspieranie pieczy zastępczej w powiecie wieruszowskim - zdradza Andrzej Szymanek. - To całokształt działań w zakresie tematów rodzinnych. W naszym zakresie jest organizacja pieczy zastępczej, dlatego rodzina zastępcza z powiatu również otrzymała wyróżnienie. Sposób organizacji tej pieczy w powiecie wieruszowskim wyeliminował niemalże w całości dzieci z domów dziecka. Mamy obecnie tylko dwie osoby, które przebywają w domu liczącym zaledwie 14 uczestników. Wprowadziliśmy placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego prowadzone przez fundację Happy Kids, gdzie warunki są takie jak w rodzinie. One są nieco liczebniejsze niż standardowe rodziny.

Tak ważne wyróżnienie zaakcentowano również na ostatniej sesji Rady Powiatu. Starosta w obecności radnych przekazał na ręce kierownik PCPR symboliczną statuetkę oraz gratulacje.

Autor: wieruszow@radiosud.pl