11 sierpnia 2020, 02:46

Teraz

21°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Praca w służbie zdrowia bez matury - dwa najlepsze zawody

 


Branża medyczna potrzebuje nie tylko pracowników z wykształceniem wyższym. Zatrudnienie mogą z powodzeniem znaleźć również osoby, które nie posiadają matury, ale ukończyły szkołę policealną na jednym z kierunków medycznych. Mowa na przykład o zawodach takich jak technik masażysta lub asystentka stomatologiczna. Uprawnienia do pracy w tych profesjach można zdobyć zaledwie w rok lub dwa lata nauki. Co więcej, osoby, które wybiorą Darmową Szkołę Policealną GoWork.pl we Wrocławiu, nie poniosą kosztów za naukę, sesję egzaminacyjną (w tym także poprawkową) oraz liczne usługi w sekretariacie. 

Technik masażysta we Wrocławiu - kto sprawdzi się w tym zawodzie?


Usługi techników masażystów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Na taki stan rzeczy mają wpływ m.in. starzejące się społeczeństwo, plaga wad postawy u coraz młodszych pacjentów, siedzący tryb życia oraz unikanie aktywności fizycznej. Pomocy u masażystów szukają również osoby, które cierpią na przewlekły stres. Uprawnienia do wykonywania zawodu technika masażysty można zdobyć w Dwuletniej Szkole Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu. W planie zajęć przewidziano zajęcia z m.in. anatomii i fizjologii, podstaw fizjoterapii, teorii masażu, wybranych zagadnień klinicznych czy zawodowego języka obcego. Przyszli masażyści odbywają również zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonych salach zajęciowych. 


Technik masażysta we Wrocławiu może zatrudnić się w gabinetach, przychodniach, klinikach, ośrodkach sportowych lub rekreacyjnych. Jego wynagrodzenie zależy przede wszystkim od ilości przyjmowanych klientów, renomy gabinetu, znajomości różnych technik masażu, doświadczenia oraz rodzaju umowy. Najlepiej zarabiają ci, którzy zdecydowali się na otwarcie własnych działalności gospodarczych. Warto pamiętać, że to rozwiązanie, choć bez wątpienia przynosi najlepsze zarobki, wiąże się z koniecznością zakupu niezbędnego sprzętu - łóżek i materaców do masaży, wałków, klinów, półwałków, drabinek rehabilitacyjnych oraz innych akcesoriów. 

Asystentka stomatologiczna we Wrocławiu - dla kogo ten zawód będzie idealny?


W służbie zdrowia mogą zatrudnić się również osoby, które ukończyły szkołę policealną na kierunku asystentka stomatologiczna. W czasie nauki w Rocznej Szkole Policealnej GoWork.pl słuchacze zdobywają specjalistyczną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia, zawodowego języka angielskiego, komunikacji interpersonalnej, ergonomii i materiałoznawstwa w stomatologii. Uczą się oni również prowadzenia dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu, a w czasie zajęć praktycznych mają szansę zapoznać się z obsługą sprzętu stomatologicznego. 


Asystentka stomatologiczna we Wrocławiu może zatrudnić się w gabinetach dentystycznych, klinikach, na oddziałach chirurgii szczękowej, a także w firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu stomatologicznego. Jej zarobki zależą od posiadanego wykształcenia, doświadczenia oraz miejsca pracy. Zazwyczaj sięgają one od 1800 do 2,5 tys. złotych na rękę.


 


 

Autor: redakcja@radiosud.pl