2 maja 2024, 03:46

Teraz

12°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Co warto wiedzieć na temat niedużych konstrukcji stalowych?

Garaże blaszane, jak i wiaty śmietnikowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Te pierwsze pozwalają nam chronić samochód przed groźnymi czynnikami atmosferycznymi, a także zapewniają miejsce na wszelkiego rodzaju narzędzia. Z kolei wiaty śmietnikowe to rozwiązania, dzięki którym możemy zapomnieć o niezbyt estetycznych kontenerach, które psują wygląd wielu osiedli. Czym charakteryzują się te propozycje? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jak wyglądają aspekty prawne? Przekonajmy się!


Dlaczego wiaty śmietnikowe są tak popularne?


Na samym starcie musimy wspomnieć o tym, że wiata śmietnikowa to idealne rozwiązanie, które pozwala nam bezproblemowo wyodrębnić strefę osiedla, która zarezerwowana jest na śmietnik. W związku z tym jest to świetny sposób na ukrycie niezbyt eleganckich kontenerów. Maskowanie pojemników na śmieci to coś, czego oczekuje każdy mieszkaniec. Działanie to sprawia, że okolica jest znacznie bardziej schludna oraz uporządkowana. W zaletach wiat śmietnikowych nie może także zabraknąć odniesienia do samej wygody ich użytkowników. Zadaszenie sprawia, że warunki atmosferyczne przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, a możliwość oparcia wieka kontenera o ścianę wiaty w wielu wypadkach okaże się nieoceniona. Na samym końcu musimy zaznaczyć, że wiata śmietnikowa to znacznie tańsza propozycja niż wybudowanie specjalnego budynku, którego zadaniem będzie pomieszczenie kontenerów na osiedlu. Na tej stronie możemy zakupić jakościowe wiaty śmietnikowe, której zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów. 


Czy można postawić garaż bez pozwolenia?


Garaż blaszany to bardzo popularne rozwiązanie na osiedlach, czy też prywatnych działkach, z którego jednak wiele osób rezygnowało za sprawą problematycznego pozwolenia na budowę. Wiele osób twierdzi, że jego zdobycie jest powiązane z niemałymi kosztami oraz setkami czasochłonnych procedur. Kilka lat temu jednak w życie weszła nowelizacja przepisów budowlanych, która odmieniła tę sytuację. Obecnie pozwolenie takie jest potrzebne, jeśli powierzchnia naszego blaszaka przekroczy 35 m², a także, jeśli na obszarze 500 m² występują więcej niż dwa takie obiekty. Jeśli jednak jest inaczej, jedyne co musimy zrobić to zgłosić fakt budowy garażu we właściwym Urzędzie Gminy lub też Miasta.


Jakimi zaletami charakteryzują się blaszane garaże?


Spora część ludzi uważa, że lekkość oraz prostota konstrukcji to wady blaszaków. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a cechy te mogą zostać przekute w zalety. Oczywiste jest to, że sprawiają one, że blaszany garaż nie będzie tak solidny, jak murowany, jednak nikt z nas przecież tego nie oczekuje. Swobodna konstrukcja sprawia, że budowle te są znacznie bardziej funkcjonalne, a możliwość postawienia ich na dowolnym gruncie to ogromny plus. Na tym jednak nie koniec, w przypadku przeprowadzki możemy zabrać taki garaż ze sobą oraz zamontować go w zupełnie nowym miejscu. Dobrze zabezpieczona blacha sprawia, że blaszane garaże są naprawdę trwałe, dlatego ewentualne warunki atmosferyczne nie są im straszne. Produkty te możemy zakupić na https://karstal.pl/63-garaze-blaszane.


Stalowe konstrukcje a ekologia - jak to wygląda?


Każdemu z nas metal kojarzy się z czynnikami przemysłowymi, jednak zarówno blaszane garaże, jak i wiaty śmietnikowe to konstrukcje, które są naprawdę przyjemne dla środowiska. Możliwość wielokrotnego wykorzystania materiału sprawia, że propozycje te często wykonywane są z przetworzonego metalu, co jest bardzo ekologiczne. Co więcej, możliwość ich przenoszenia z miejsca w miejsce sprawia, że zrywanie struktury oraz wyrzucenie materiałów nie jest konieczna. W związku z tym śmiało możemy stwierdzić, że blaszane konstrukcje są naprawdę ekologiczne.


 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl