13 sierpnia 2022, 01:50

Teraz

18°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Kwas hialuronowy - naturalna substancja przyszłości

Każdy z nas uwielbia cieszyć się nienagannym wizerunkiem. W tym celu staramy się dbać o kondycję naszego ciała, starając się zatrzymać upływający czas.  Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje bogate i efektowne rozwiązania poprawiające stan i kondycję skóry. Jednymi z najpopularniejszych zabiegów są te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czy są bezpieczne? Co powinniśmy o nich wiedzieć przed wykonaniem? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!


Kwas hialuronowy - poznajmy się


Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w organizmie każdego człowieka. Osoba o wadze około 70kg ma go aż 15 gram. Ciekawostką jest fakt, że każdy z nas traci go około 5 gram dziennie, a nasze ciało uzupełnia go nowo zsyntezowanymi cząsteczkami. Można więc śmiało powiedzieć, że obcujemy z kwasem każdego dnia. 


Kwas hialuronowy należy do grupy glikozaminoglikanów, o prostej anionowej budowie. Najwięcej jest go w tkance łącznej czy chrząstce stawowej. Pełni wiele funkcji, ale jedna jest kluczowa - utrzymuje prawidłową kondycję skóry. Odpowiada za jej napięcie, nawilżenie, pobudza produkcję elastyny i kolagenu.


Kwas hialuronowy a zabiegi.


Kwas wyizolowano z organizmu ludzkiego w latach 30. ubiegłego wieku. Pod koniec XX wieku znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej jako doskonały wypełniacz. 


Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to: • modelowanie twarzy,

 • wypełnianie zmarszczek,

 • powiększanie biustu,

 • powiększanie ust,

 • korekta nosa.


Na podstawie: https://proskin-kosmetologia.pl/zabiegi-z-uzyciem-kwasu-hialurowego


Zabiegi 


Zabiegi polegają na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem hialuronowym w potrzebujących wypełniania miejscach. Kwas można zaaplikować igłą bądź mikrokaniulą, mając na uwadze obszar i wskazania terapii.


Efekty wykonanego zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu. Warto jednak zaznaczyć, że przez parę dni występuje opuchlizna związana z wstrzykiwaniem preparatu, która sama ustępuje. Można jedynie delikatnie masować miejsca wkłucia. Kwas nieusieciowany stosuje się do nawilżenia skóry. Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca. Kwas usieciowany to powszechnie znany wypełniacz. Czas utrzymania w tkance zależy indywidualnie od pacjenta (głównie od miejsca podawania). Efekty utrzymują się średnio od 6 aż do 12 miesięcy, np. przy zabiegu wypełniania ust. Jak często zatem wykonywać zabiegi? Najważniejsza jest rekomendacja lekarza czy specjalisty wykonującego zabieg. Jest to kwestia indywidualna, która wymaga fachowej oceny. 


Efekty uboczne 


Jak każdy zabieg medyczny, również ten z wykorzystaniem kwasu hialuronowego niesie za sobą pewne ryzyko. Do najczęstszych efektów ubocznych zabiegów zaliczyć można krótkotrwały efekt bądź jego brak, spowodowany błędnym wykonaniem zabiegu. Wówczas kwas hialuronowy może się nierównomiernie rozłożyć tworząc efekt odwrotny do zamierzonego. W związku z tym, że HA jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka, bardzo rzadko zaobserwować można podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienie bądź pieczenie skóry. Zabiegi uznawane są za bezpieczne.


Przeciwwskazania do użycia aplikacji kwasu hialuronowego


Zabiegów z użyciem kwasu nie powinno wykonywać się przede wszystkim: • u kobiet w ciąży,

 • osobom z aktywnymi stanami zapalnymi,

 • osób cierpiącym na cukrzycę,

 • osobom z chorobami nowotworowymi,

 • aktywną bądź niedawno zakończoną opryszczką,

 • alergią,

 • niedrożnością naczyń krwionośnych (martwicą),

 • osobom z rumieniem, zasinieniem bądź obrzękiem.


Konsultacja: https://proskin-kosmetologia.pl/


Jeśli kwas pobrany jest z koguciego grzebienia, nie można stosować go u osób z nadwrażliwością na ptasie białko.


Jeśli pragniemy polepszyć swój wygląd i wspomóc naszą skórę w krótkim czasie,  zabiegi z kwasem hialuronowym to absolutny strzał w dziesiątkę. Do dzieła! 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl