26 stycznia 2021, 19:59

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Męskie kosmetyki do twarzy. Jakie stosować?

Zbliża się grudzień, a wraz z nim Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku stajemy przed pytaniem - "Jaki prezent wybrać dla najbliższych?" Wiele kobiet boryka się z problemem odpowiedniego prezentu dla ojca czy męża. Panie bardzo często decydują się na zakup kosmetyków, szczególnie tych przeznaczonych do twarzy. Jakie produkty wybrać? Spieszymy z odpowiedzią.

Oczyszczanie to podstawa
Najważniejszym etapem w pielęgnacji twarzy jest jej oczyszczanie. Męska skóra różni się od skóry kobiet. Jest grubsza i posiada więcej gruczołów łojowych, które produkują tłustą substancję zwaną sebum. Dlatego też ważne jest jej dobre oczyszczanie.

Panowie najczęściej sięgają po najprostsze rozwiązanie, jakim jest zwykłe mydło. Warto jednak zachęcić mężczyzn do stosowania żelu do mycia twarzy, szczególnie tego, pozbawionego silnych i przesuszających skórę detergentów SLS i SLES.

W ostatnim czasie wiele firm kosmetycznych wypuściło linie produktów dedykowanych panom. Znajdziemy wśród nich wspomniane żele, a nawet pianki do oczyszczania twarzy. Jeżeli mężczyzna nie wyobraża sobie życia bez swojego tradycyjnego mydła, postawmy na te z naturalnym składem, których na rynku jest coraz więcej.

Nawilżanie
Umytą skórę dobrze jest odpowiednio nawilżyć. Absolutnym minimum jest wybór wielofunkcyjnego kremu, przeznaczonego do twarzy, rąk i ciała. Taki kosmetyk spełni podstawową funkcję nawilżenia skóry. Ze względu na jego uniwersalność mężczyźni często sięgają właśnie po ten rodzaj kremów.

W przypadku, gdy wiemy, z jakim typem skóry mamy do czynienia, możemy skupić się na produkcie dostosowanym do jej potrzeb. Panowie z cerą suchą powinni stosować krem nawilżający, a posiadający skórę mieszaną i tłustą mogą sięgnąć po krem matujący.

W drogeriach znajdziemy też kosmetyki dla mężczyzn o działaniu przeciwzmarszczkowym, a także kremy do stosowania na okolice oczu. Wyroby te są bardzo przydatne w pielęgnacji skóry twarzy, choć nie każdy mężczyzna będzie ich entuzjastą. W okresie jesienno-zimowym nie można zapomnieć też o stosowaniu pomadki ochronnej, zapobiegającej spierzchnięciu ust.

Golenie
Dochodzimy w końcu do typowo męskiego tematu w pielęgnacji, jakim jest golenie twarzy. W zależności od preferencji i upodobań można do tego celu stosować kremy do golenia, pianki lub żele. Jeżeli skóra jest skłonna do podrażnień, warto wybrać piankę czy żel niezawierający alkoholu, za to wzbogacony w substancje nawilżające. Ważna jest też pielęgnacja po goleniu. Podrażnioną twarz dobrze jest potraktować balsamem lub mleczkiem, które przyniosą skórze ulgę. Panowie noszący brodę powinni natomiast ucieszyć się z szamponu dedykowanego oczyszczaniu zarostu, a także nabłyszczającego olejku.

Męska pielęgnacja twarzy różni się bardzo od pielęgnacji kobiecej, nie tylko ze względu na różnice w budowie skór, ale też samo podejście. Mężczyźni nie są szczególnie chętni do stosowania wielu różnych specyfików i często w pielęgnacji ograniczają się do absolutnego minimum. Nie lubią stosować kremów i nie są w tym zbyt systematyczni. W ostatnim czasie wzrasta jednak świadomość i chęć dbania o siebie wśród mężczyzn. Kilka podstawowych kosmetyków z pewnością w tym pomoże.

Dowiedz się więcej na https://ziaja.com/c/twarz-99

Autor: redakcja@radiosud.pl