17 października 2021, 05:03

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Najpopularniejsze metody finansowania rozwoju firmy

Rozpoczęcie działalności wiąże się z szeregiem obowiązków, dużą odpowiedzialnością i dobrym planowaniem. Jedną z pierwszych i najważniejszych przeszkód dla każdej firmy jest finansowanie i jego pozyskanie. Istnieje kilka sposobów na pozyskiwanie kapitału na nową działalność, w zależności od tego, jakiego rodzaju ona będzie. Tradycyjnie jedną z pierwszych opcji dla każdego przedsiębiorcy poszukującego kapitału na rozpoczęcie działalności są kredyty bankowe. W wielu przypadkach może to być skuteczne rozwiązanie. Jednak dzisiaj istnieją inne możliwości kreatywnego i realistycznego pozyskiwania kapitału.


Co zrobić przed poszukiwaniem finansowania rozwoju firmy?


Ważne jest, aby przed poszukiwaniem finansowania dla swojego projektu, mieć więcej niż jeden ustrukturyzowany pomysł, czyli:  • zrobić badanie rynku,

  • znać swoich potencjalnych klientów,

  • poznać konkurencję,

  • zaprojektować realistyczna, ale również innowacyjny biznesplan.


Im bardziej uporządkowany pomysł i projekt, tym większe masz szanse na znalezienie kogoś zainteresowanego inwestowaniem i finansowaniem Twojej firmy.


Różne formy finansowania — jak finansować rozwój firmy?


W zależności od projektu i etapu, na którym się znajdujesz, istnieje kilka opcji finansowania, dzięki czemu możesz wybrać najkorzystniejszą opcję dla swojej firmy, zgodnie ze swoimi potrzebami:  • pożyczka bankowa

  • mikrokredyty

  • wsparcie rodziny i przyjaciół

  • dotacje lub pomoc publiczna


Innym sposobem finansowania jest korzystanie z grantów i pomocy takich jak dofinansowanie unijne, które administracja publiczna udostępnia przedsiębiorcom. Zwykle, aby uzyskać dostęp do tych pomocy, konieczne jest spełnienie pewnych wymagań.


Inkubatory i akceleratory — sposób na rozwój firmy


Chociaż większość inkubatorów i akceleratorów nie finansuje bezpośrednio firm, są to idealni partnerzy, którzy pomogą Ci ustalić, które rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy. Jednocześnie są idealnym sposobem na wystartowanie i zapoznanie Ciebie z potrzebnymi funduszami. Ponadto inkubatory i akceleratory oferują kilka usług niezbędnych do sukcesu każdej firmy.


Wybierz najlepszą opcję finansowania i wsparcia w rozwoju dla swojej firmy


To tylko kilka sposobów na znalezienie finansowania dla Twojej firmy. Jednak ważne jest, aby wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz też skontaktować się z edoradca.pl — pomagają zarządzać funduszami firmy i są ekspertami w dziedzinie dofinansowania unijnego. To dobry partner do zarządzania funduszami i pozyskiwaniem ich. Taka współpraca jest niezbędna, aby przedsiębiorcy mogli skuteczniej kontrolować swoją działalność. Pomaga to też zaoszczędzić czas i zasoby, aby rozwijać firmę w najlepszy sposób.


Dlaczego polegać na pomocy profesjonalisty?


Niektóre firmy, zwłaszcza małe, mają trudności z zarządzaniem finansami swojej działalności, ze względu na brak wykwalifikowanych technicznie specjalistów do pełnienia tej funkcji. Jedną z opcji jest zatrudnienie menedżera finansowego z wykształceniem i doświadczeniem skoncentrowanym na rynku finansowym. Oprócz znajomości procesów specjaliści Ci mają do zaoferowania ogromne doświadczenie, co jest niezwykle ważnym i agregującym czynnikiem dla biznesu. Jednak młode firmy raczej nie stać na taki wydatek — dlatego lepiej skontaktować się z edoradca.pl.


 


 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl