29 stycznia 2022, 01:56

Teraz

-1°

Fakty

A A A

PRZYWORY: Zwłoki pasażera na podwórku

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku drogowego w Przyworach. Po zdarzeniu na jednym z podwórzy odnaleziono zwłoki pasażera.  


Do wypadku doszło w czwartek, 25 sierpnia około godziny 17.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 70-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, znajdujący się w stanie nietrzeźwości, zjechał skodą favorit z jezdni i uderzył w drzewo. Po wypadku wrócił do miejsca zamieszkania, pozostawiając w pojeździe 65-letniego pasażera, również mieszkańca powiatu wieruszowskiego. - Kierujący poszedł spać a następnego dnia w samochodzie nieżyjącego już pasażera odnalazł jeden z jego członków rodziny – relacjonuje st. asp. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Sprawca wypadku został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Mężczyzna miał już wcześniej zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Zwłoki znalezionego w pojeździe mężczyzny, na polecenie prokuratora, zabezpieczono do badań, które mają wykazać dokładną przyczynę śmierci.


Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: wieruszow@radiosud.pl