8 grudnia 2021, 11:42

Teraz

-3°

Fakty

A A A

REGION: Inwestycje w targowiska

Ponad 11,5 mln zł Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy na budowę, przebudowę lub modernizację targowisk znajdujących się na terenie naszego województwa. Dofinansowanie wyniosło od kilkudziesięciu tysięcy do prawie miliona złotych. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.

O dofinansowanie mogły ubiegać się gminy, powiaty lub ich związki. Refundowane są takie działania jak: budowa, przebudowa lub modernizacja obiektów targowych, zakup sprzętu, materiałów i usług służących realizacji inwestycji, koszty ogólne, oraz podatek VAT. Warunkiem otrzymania pomocy było realizowanie inwestycji w miejscowości liczącej nie więcej niż 200 tysięcy mieszkańców. Wysokość refundacji nie mogła przekroczyć miliona złotych i nie mogła ona stanowić więcej niż 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych operacji.
- Bezpośrednia sprzedaż artykułów rolno-spożywczych to coraz bardziej liczące się dodatkowe źródło dochodu dla wielu gospodarstw. Jednak, aby efektywnie handlować rolnicy muszą mieć do tego odpowiednie miejsca, które dzięki środkom, jakie na to przeznaczamy będzie można stworzyć lub przebudować. Powiedział Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
W ramach naboru złożonych zostało 19 wniosków. Pozytywną weryfikację skutkującą przyznaniem pomocy uzyskało 16 wniosków. Wszystkie oceniane wnioski uzyskały wymaganą minimalną ilość punktów. Odmowa przyznania pomocy dotyczyła trzech wnioskodawców, którzy zrezygnowali z ubiegania się o tę pomoc po złożeniu wniosku lub w wyznaczonym terminie nie uzupełnili wszystkich braków we wniosku. Gminy, które nie uzyskały dofinansowania to: Grabów nad Prosną, Trzemeszno i Jastrowie.
Dzięki inwestycjom w rozwój targowisk stworzone zostaną warunki do sprzedaży bezpośredniej, która jest najkrótszą drogą pomiędzy producentem a odbiorcą końcowym żywności.

Autor:

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~gora : a gdzie nasze targowisko zapomniane czy może są inne plany np likwidacja to byłby skandal

  11:29, 15 października 2017, | odpowiedz
 • ~targkepno : Inwestycja/ reorganizacja/ Gminy Kępno w targowisko polega na tym ,że teraz jak chcesz kupić większą ilość płodów rolnych od sprzedawców to teraz musisz zasuwać przez cały targ z zakupami bo nie ma jak dojechać pod stoiska

  11:14, 15 października 2017, | odpowiedz
 • ~wesołyromek : wielka szkoda, że Kępno nie skorzysta z możliwości przebudowy/modernizacji miejskiego targowiska.wielkie obietnice, wielkie wizje a jak przychodzi co do czego jest ta szara rzeczywistość, która potwierdza, że są ważniejsze inwestycje niż rewitalizacja zaniedbanego miejskiego targu. na polnej czuć jeszcze PRL:)

  20:02, 13 października 2017, | odpowiedz
 • ~Rolnik sprzedawca : A Kępno gdzie bo na liście nie widzę. Nie zależy im. A jeszcze niedawno burmustrz miał wielkie plany dot. targowiska a tu kasa poszła koło nosa. Chyba, że chce je zlikwidować a działkę sprzedać bo już jest klient.

  12:14, 13 października 2017, | odpowiedz