5 marca 2024, 11:05

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Nietrzeźwi na drogach powiatu wieruszowskiego

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Cyklista został ukarany mandatem karnym, natomiast pozostali kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania. 


9 lutego przed 6.00 doszło do potracenia rowerzysty w miejscowości Bagatelka. Jak ustalono kierujący osobowym daewoo, w wyniku nieprawidłowego manewru omijania, doprowadził do zderzenia bocznego z rowerzystą jadącym w tym samym kierunku. Podczas badania alkomatem okazało się, że 39-letni cyklista posiada blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Poszkodowany nie doznał obrażeń ciała.


10 lutego tuż przed 12:00 policjanci patrolując miejscowość Radostów Pierwszy zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu nagle zjechał na pobocze drogi. - Mundurowi postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy. Podczas rozmowy z 42-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego ponad pół promila alkoholu - relacjonuje asp. Piotr Siemicki i dodaje: - Tego samego dnia po 16:00 policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą lanosa siedział 62-latek. Stróże prawa w związku z popełnionym wykroczeniem wobec mężczyzny przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.


11 lutego po godzinie 23:00 w miejscowości Jeziorna policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze wyczuli od 50-latki woń alkoholu. Badania policyjnym alkomatem wykazało u niej prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z uwagi na wystające ostre elementy z karoserii.


- Policjanci przy każdej okazji apelują do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za kierownicą. Niestety wciąż na drogach powiatu funkcjonariusze spotykają bezmyślnych kierowców - dodał asp. Siemicki. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl