8 grudnia 2021, 10:07

Teraz

-3°

Fakty

A A A

REGION: Potrzebna krew dla Marysi!

Kolejna szansa, by pomóc chorej na białaczkę Marysi Zalwert z Sokolnik. W najbliższą niedzielę podczas imprezy „Survival Wrak Race” w Łasku będzie można oddać krew i podzielić się z nią cząstką siebie.

Akcję pomocy dla dziewczynki organizuje pochodzący z gminy Sokolniki Roman Świerkowski. Mężczyzna sam w ubiegłym roku musiał walczyć z rakiem. Udało się! Teraz nie może być inaczej. „Bastek” od kilku lat  bierze udział w wyścigach wraków. Najbliższa taka impreza odbędzie się już w niedzielę w Łasku. Przy okazji będzie można oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa. – Chcieliśmy wszystkich zaprosić, by przyjechać do Łasku i oddać krew – zachęca Roman Świerkowski. – Ona jest temu dziecku bardzo potrzebna. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe, a oddając krew możemy się do tego w jakiś sposób przyczynić. Dodatkowo można wziąć udział w ciekawej imprezie. Będą pokazy wraków, przejazdy w „wrak race taxi”. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane rodzinie.

„Bastek” przekonuje, że z tą chorobą można wygrać. – Sam jestem tego przykładem, teraz mamy okazję pomóc innym – tłumaczy. – Potrzebna jest walka, wiara w siebie i dużo samozaparcia.

Krew w Łasku będzie można oddawać w najbliższą niedzielę, 4 września od godz. 9.00 do 12.00 (ul. Warszawska, za sklepem MAR&WIS).

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Krwiodawca : Jakiej grupy krew jest potrzebna

    08:11, 1 września 2016, | odpowiedz