18 marca 2018, 23:50

Teraz

-10°

Fakty

A A A

REGION: Prawo jazdy w Kluczborku?

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy zamiejscowy oddział WORD-u w Kluczborku.

Starostwo powiatowe, które o taki ośrodek ubiegało się już od bardzo dawna celuje tym pomysłem nie tylko w mieszkańców swojego regionu, ale także powiatów sąsiadujących: kępińskiego, czy wieruszowskiego. - Skoro jest filia na południu Opolszczyzny, to potrzebna jest również w północnej części województwa - uważa starosta kluczborski Piotr Pośpiech, a Jego starania wsparł burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar. We wrześniu specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego byli na wizji lokalnej w Kluczborku, co zaowocowało wydaniem pozytywnej opinii przez dyrektora WORD-u Edwarda Kindera. Swoją aprobatę dla tego pomysłu wyraziły także władze Województwa Opolskiego. - Jesteśmy za, ale na razie jesteśmy dopiero na etapie koncepcyjnym. Trzeba najpierw ustalić, na jakich zasadach miałby działać ten ośrodek zamiejscowy - powiedział Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa. W Kluczborku egzaminy będą przeprowadzane 2-3 razy w tygodniu. Ośrodek egzaminacyjny ma mieścić się w bazie PKS-u Kluczbork przy ul. Byczyńskiej. Egzaminy teoretyczne będą przeprowadzane w biurowcu PKS-u, a praktyczne na dzisiejszym placu manewrowym i na kluczborskich ulicach.

Źródło: nto.pl

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

  • ~Czarnowidz: W każdym mieście gdzie jest WORD, jeździ więcej aut nauki jazdy. Zaczną się wypadki, kolizje, przycierki. Wzrosną składki za OC.

    12:33, 17 lutego 2017
  • ~xyz: brawo

    07:41, 16 lutego 2017