6 grudnia 2021, 01:14

Teraz

-1°

Fakty

A A A

REGION: Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa

Jeszcze do 26 listopada potrwają tegoroczne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa. To dobry czas, by rozpocząć swoją przygodę z dzieleniem się życiem. Na osoby, które w tym czasie odwiedzają Terenowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie oprócz satysfakcji czekają też niespodzianki. Dni Honorowego Krwiodawstwa, jak co roku, rozpoczęły się 22 listopada. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na znaczenie oddawania krwi i wyrażenie podziękowań dla ludzi, którzy właśnie w taki sposób pomagają innym.
- Są to zazwyczaj cisi bohaterowie - podkreśla Karolina Jakowicka-Czemplik, kierownik Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie Karolina. - Osoby, które często nie obnoszą się z tym, że oddają krew, a ratują zdrowie i życie innych osób. Po to są te dni, aby mówić o krwiodawstwie, propagować krwiodawstwo i honorować tych, którzy są krwiodawcami.
Niezwykle cenna jest dosłownie każda kropla krwi. Biorąc pod uwagę ogromne i wciąż rosnące zapotrzebowanie nigdy bowiem nie będzie jej za dużo.
- Zawsze staramy się, aby w tych dniach każdy krwiodawca otrzymał jakiś drobny upominek – zaznacza K.  Jakowicka-Czemplik. - Zapraszamy zarówno naszych stałych dawców, jak i pierwszorazowych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi.
W Oddziale Terenowym w Ostrzeszowie krew oddawać można w poniedziałki, wtorki, środy oraz piątki. Rejestracja dawców prowadzona jest od 7.00 do 13.00. Z kolei w każdy czwartek oddział jest zamknięty, ponieważ jego pracownicy od 8.00 do 11.00 pełnią swoje obowiązki w kępińskiej hali sportowej.
- Jedni przychodzą regularnie, inni po pierwszym razie robią sobie dłuższą przerwę i odwiedzają nas ponownie po paru miesiącach, a czasem nawet latach – dodaje kierownik TOK i K w Ostrzeszowie. - Są też tacy, którzy jak już zaczną oddawać to przychodzą do nas już regularnie, co 2-3 miesiące.
I takich osób życzmy sobie wszyscy jak najwięcej.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl