4 marca 2021, 01:07

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Władze Wieruszowa wręczą fotel niezależności

W najbliższy piątek o godz. 13.00 przy ulicy Tramwajowej we Wrocławiu będziemy mieli zaszczyt wręczyć PIERWSZY FOTEL NIEZALEŻNOŚCI Pani Janinie Ochojskiej – Kobiecie wielkiej siły, założycielce i prezesce Polskiej Akcji Humanitarnej, człowiekowi wielkiego serca, który niejednokrotnie kulom się nie kłaniał, niosąc pomoc do krajów dotkniętych konfliktami zbrojnymi, osobie która własne słabości umiała zamienić w moc pomagania innym - zapowiada Urząd Miejski w Wieruszowie.

FOTEL NIEZALEŻNOŚCI  to idea, która powstała we współpracy fundacji Happy Kids i gminy Wieruszów. Z jednej strony to nagroda dla ludzi, którzy powinni być wzorem dla młodych pokoleń – w tym, tych wychowywanych w Rodzinnych Domach Dziecka prowadzonych przez Happy Kids – z drugiej to instrument, dzięki któremu będzie można przybliżać problematykę podopiecznych fundacji.

Jedną z palących spraw jest sytuacja osób, które ze względu na swój wiek opuszczają RDD. Często to osoby zdrowe, przygotowane do startu w dorosłe życie. Trzeba jednak pamiętać, że są wśród nich także ludzie dotknięci dysfunkcjami, którzy bez pomocy nie będą potrafili samodzielnie żyć.

To właśnie dla Nich w dużej mierze dedykowana jest akcja Fotela Niezależności. W kolejnych edycjach głosowanie odbywać się będzie za pomocą systemów SMS-owych, z których dochód będzie przeznaczony na wybudowanie pierwszego w regionie wieruszowskim RODZINNEGO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ, swoistego gwaranta, który zapewni osobom słabszym namiastkę domu i który nie pozwoli, by trafiły one do molochów, jakimi są DPS-y.

Autor: wieruszow@radiosud.pl