29 stycznia 2022, 02:49

Teraz

-1°

Fakty

A A A

REGION: Zarząd Woj. Wlkp wesprze zadania związane z rekultywacją i ochroną gruntów

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił zasady w ramach dofinansowania zadań związanych z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych. Dofinansowana zostanie infrastruktura ogrodowa, zakup sadzonek drzew miododajnych budowa oraz zbiorników małej retencji. Wnioski należy składać do 30 listopada.

28 października Samorząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie zasad w ramach programu ochrony gruntów rolnych. Jednostki Samorządu Terytorialnego,Stowarzyszenia Ogrodowe, Rodzinne Ogrody Działkowe oraz podmioty posiadające nie więcej niż 30 ha zbiorników wodnych mogą ubiegać się o wsparcie na realizację zadań oraz
inwestycji związanych z rekultywacją i ochroną gruntów.

Do końca listopada można składać wnioski jeśli chodzi o pozyskani środków na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Tu mogą te wnioski składać samorządy gminne ale przed wszystkim można składać wnioski na budowę zbiorników małej retencji o powierzchni 0,3 do 2 ha. I tutaj oprócz gmin takie wnioski mogą składać również mieszkańcy indywidualni. To dofinansowanie na hektar wynosi do 75 tys.zł. dla nowego zbiornika wodnego. Oczywiście również ogrody działkowe mogą skorzystać z dofinansowania na infrastrukturę ogrodową. Tutaj również do 30 listopada  trwa nabór tych wniosków i tradycyjnie już można  składać wnioski na zakup sadzonek drzew miododajnych. Ten konkurs jest skierowany do gmin - powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl