24 marca 2023, 20:40

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: Zbiórka krwi na rzecz strażaka. Akcja w poniedziałek w Wieruszowie. Będą symboliczne nagrody!

6 lutego, w poniedziałek, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie przy ul. Bolesławieckiej 10 odbędzie się zbiórka krwi na rzecz byłego strażaka JRG oraz obecnego prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieruszowie dh Janusza Pietrzaka. 


Zbiórkę przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi - oddział terenowy w Wieluniu. Rejestracja krwiodawców będzie możliwa w poniedziałek w godz. 9.00 - 12.00. Zbiórka będzie miała miejsce w sali na piętrze budynku JRG. Dh Janusz Pietrzak przebywa w szpitalu i ciągle potrzebuje krwi. Zbiórka to także doskonały moment na uzupełnienie zapasów, bowiem na życiodajny płyn czeka wiele osób.


Jak się przygotować do oddania krwi?


Bardzo ważne jest nawodnienie – należy wypić minimum 1l wody przed samym oddaniem.  Dzień wcześniej również potrzebna jest duża ilość płynów – tzn 2-3 litry (woda, herbata, soki). Pamiętajmy, by nie przychodzić na czczo! Zjedzmy lekki, węglowodanowy posiłek. Należy unikać sera żółtego, orzechów, rzeczy smażonych, pasztetów. Trzeba również pamiętać by być wypoczętym i wyspanym.


Autor: patryk.hodera@radiosud.pl