22 maja 2019, 16:56

Teraz

13°

Fakty

A A A

PIASKI: Rozbudują tereny przy sali OSP

Dzisiaj w sali domu ludowego w Piaskach, podpisano dofinansowanie na rozbudowę terenów rekreacyjnych.

Chodzi o tereny znajdujące się bezpośrednio za strażnicą OSP w Piaskach. Ma tam powstać baza rekreacyjno-sportowa dla mieszkańców, o co jak zaznacza wójt Adam Kopis, starali się sołtys z radą sołecką, strażacy z miejscowej OSP i mieszkańcy Piasek.
- Powstanie tutaj wiata grillowa, siłownia zewnętrzna, będą miejsca dodatkowo wyposażone w namiot, stoły do gier różnego rodzaju, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Powstanie tutaj także przenośny stół stricte grillowy. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców znajdzie się tutaj także duży namiot - wyjaśniał szczegóły inwestycji Adam Kopis.
Całość środków przeznaczonych na ten cel wyniesie ponad 82 000 złotych, z czego prawie 52 000 to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, a ponad 30 000 złotych, środki własne Gminy Łęka Opatowska.
- Bardzo się cieszę, że możemy tutaj na miejscu podpisać umowę, bo to też jest ważne. Może nie są to wysokie środki, chociaż każdy chciałby jak największe ale myślę, że są wystarczające na to działanie i ważne, że udaje się je pozyskać za pomocą "lidera", także serdecznie gratuluje - mówił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Wójt Adam Kopis liczy, że inwestycję uda się doprowadzić do końca jeszcze w tym roku.

Autor: arek.skiba@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Sponsor : do Nie wyborca - i czego jeszcze sobie życzysz. Zostań sołtysem albo wójtem i zrób.

    23:38, 18 lutego, | odpowiedz
  • ~Nie wyborca : A kiedy władze zabiorą sie za pozostałe sprawy, które powinny być priorytetem w tej miejscowości : brak chodnika, droga w fatalnym stanie, brak kanalizacji, brak odprowadzenia deszczówki, utwardzenie placu do zawracania dużych samochodów, na czereśniowej brak chodnika i drogi z dobrą nawierzchnią.

    18:16, 18 lutego, | odpowiedz