3 sierpnia 2021, 03:03

Teraz

14°

Fakty

A A A

SŁUPSK: Policjantka z Kępna bohaterką Słupska

Znalazła i pozbierała rozrzucone na jezdni banknoty. Policjantka KPP Kępno, a obecnie kursantka Szkoły Policji w Słupsku zadziałała tak sprawnie, że po kilkudziesięciu minutach właściciel odebrał zgubione pieniądze.

Do zdarzenia doszło na jednej ze słupskich ulic, post. Anna Hiszpańska wracając ze spaceru zauważyła, że z dachu jednego z przejeżdżających samochodów spada na ziemię foliowy woreczek, z którego wysypują się banknoty. Wszystko działo się w rejonie głównej bramy wjazdowej do Szkoły Policji.

Policjantka wspólnie z towarzyszącym jej narzeczonym, zebrała leżące na jedni banknoty, wśród których była też karta bankomatowa. Właśnie dzięki karcie bardzo szybko nawiązano kontakt z bankiem - w rezultacie już po kilkudziesięciu minutach w pomieszczeniu dyżurnego słupskiej Szkoły Policji szczęśliwy właściciel mógł odebrać swoją zgubę. Zgubione banknoty były częścią utargu ze sklepu i miały zostać wpłacone w banku. Mężczyzna wsiadając do samochodu przez roztargnienie położył pieniądze na dachu pojazdu.

Warto podkreślić, że post. Anna Hiszpańska odmówiła przyjęcia tak zwanego „znaleźnego”. - Rolą policjanta jest pomagać i chronić, nie zrobiłam nic nadzwyczajnego, taka jest nasz służba. Może dobro, które wyświadczyłam w przyszłości powróci do mnie - dodaje skromnie funkcjonariuszka.
24-latka rozpoczyna dopiero swoją służbę w Policji (3 miesiące). Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego w Słupsku wróci do pełnienia służby w swojej macierzystej jednostce - Komendzie Powiatowej Policji w Kępnie.

Materiał filmowy KGP

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Milicja : Zobaczymy jaka będzie miła jak wam mandaty po 500 zł będzie sypać i ciekawe co zrobi jak ukrainiec wystartuje do niej z nożem na interwencji...

    12:28, 28 czerwca 2017, | odpowiedz
  • ~Zosia : Piękny początek pracy w policji i piękna deklaracja.To pozwala wierzyć w ludzi Wielkie brawa dla Pani Policjant

    10:45, 28 czerwca 2017, | odpowiedz
  • ~mieszkaniec : oby Pani była tu w Kępnie taka miała jak na tym nagraniu, i jak Pani powiedziała, że jest Pani funkcjonariuszem, więc będzie Pani pomagała. Proszę pamiętać, że dobro wraca, a dobrem z Pani strony z pewnością dobrym sercem będzie upomnienia dla kierowcy a nie mandat, ale wierzymy, że nie da się Pani złamać rozkazom... nastu mandatów dziennie. :)

    18:08, 27 czerwca 2017, | odpowiedz