17 sierpnia 2022, 08:46

Teraz

20°

Fakty

A A A

SOKOLNIKI: Kolejne zdarzenie na drodze S8

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu ciężarowego, do której doszło na trasie S8 w Prusaku. Przyczyną tego zdarzenia było nieprawidłowe omijanie przyczepki z oznakowaniem obsługi trasy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej zespołu pojazdów volvo wraz z naczepą, doszło 28 czerwca po godzinie 14.00 na 129 km trasy S8 w miejscowości Prusak w powiecie wieruszowskim. 
- Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym volvo wraz z naczepą 50 – letni mężczyzna, w wyniku nieprawidłowego omijania znajdującej się na pasie awaryjnym przyczepki lekkiej z tymczasowym oznakowaniem trasy S8, stracił panowanie nad zespołem pojazdów i uderzył w przyczepkę oraz metalowe bariery ochronne - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W wyniku kolizji uszkodzona została przyczepka wraz z oznakowaniem, ciężarowy zespół pojazdów oraz bariery oddzielające pasy ruchu. Kierujący volvo w chwili zdarzenia był trzeźw. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Autor: wieruszow@radiosud.pl