20 stycznia 2021, 14:23

Teraz

Fakty

A A A

SOKOLNIKI: Pożar ogromnego stogu

Kilkudziesięciu strażaków od północy walczy z pożarem ogromnego stogu słomy, który zlokalizowany jest na jednym z pól w niedalekim sąsiedztwie drogi w Prusaku (gm. Sokolniki).

Ogień bardzo szybko opanował potężne bale słomy. Wszystko wskazuje na to, że będą duże straty. Akcja gaśnicza, w której obok Państwowej Straży Pożarnej bierze udział kilka jednostek OSP, może potrwać jeszcze przez kilka godzin. Na miejscu są m.in. ochotnicy z gminy Sokolniki oraz Czastary. Nieoficjalnie mówi się, że pożar mógł zostać wywołany przez podpalenie.

- Pożar wybuchł około godz. 12.00. Było to bardzo duże składowisko o długości około 180 metrów, szerokości 7 metrów i wysokości 4-5 bali. W momencie dojazdu jednej z pierwszych jednostek składowisko na całej długości było już objęte pożarem – relacjonuje st. bryg. Waldemar Kopacki, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie. - Nasze działania polegały przede wszystkim na niedopuszczeniu do przeniesienia się ognia w okolice zabudowań oraz sąsiednich pól, gdzie prowadzona jest uprawa. Prowadzono także działania w natarciu ograniczające rozmiar zdarzenia.

Dogaszanie pożaru, jak przypuszczają strażacy, może potrwać do godz. 15.00 – 16.00.

Autor: redakcja@radiosud.pl