24 stycznia 2021, 14:13

Teraz

Fakty

A A A

SZKLARKA MIELĘCKA/BOREK: Będzie kanalizacja

W środę 15 lipca, spółka Wodociągi Kępińskie sp. z o.o.  zawarła umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Szklarka Mielęcka  i Borek Mielęcki.

Zadanie przeznaczone do realizacji nosi nazwę „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Borek Mielęcki oraz Szklarka Mielęcka”. Wykonawcą inwestycji jest firma ELEKTROMEX sp. z o. o. z Kępna.

Po długich perturbacjach, problemach doszło do wyboru firmy, która będzie realizowała ostatni etap kanalizacji w Gminie Kępno. Cieszę się bardzo, że doszło do podpisania umowy na wykonanie zadania – powiedział burmistrz Piotr Psikus.

Wartość umowy opiewa na 7 479 349,65 zł. Na realizację przedsięwzięcia Spółka pozyskała dotację w wysokości 2 888 264,58 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Termin realizacji zadania to koniec grudnia 2020 r.

Inwestycja będzie prowadzona w całości wzdłuż drogi powiatowej biegnącej z Kępna w stronę Chojęcina, trasa kanalizacji przebiega oczywiście pod drogą szybkiego ruchu, drogą S8. Cała kanalizacja obejmuje budowę przewiertami kanalizacji grawitacyjnej blisko 3,5 km, kanalizacji tłocznej prawie 2 km, obejmuje również 5 przepompowni i co najważniejsze będą wykonane przyłącza do budynków mieszkalnych obejmujących niespełna 100 domostw, dokładnie 94, zgodnie z dokumentacją techniczną. Sama kanalizacja jest dosyć złożona bo infrastruktura jaka tam biegnie, sieć telekomunikacyjna, sieć energetyczna, rowy, istniejąca sieć wodociągowa na pewno stwarzać będzie szalone problemy ale myślę, że tak renomowana firma jak Elektromex z pewnością poradzi sobie z realizacją zadania - powiedział prezes Spółki Wodociągi Kępińskie Marek Misała.

Fot. UG

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl