18 czerwca 2024, 03:58

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: Targi energii odnawialnej i zdrowej żywności odbyły się w Wieruszowie

W Wieruszowie przeprowadzono 3. edycję targów energii odnawialnej oraz zdrowej żywności. Nie zabrakło wystawców z branży OZE, Kół Gospodyń Wiejskich oraz stoisk z eko żywnością.


21 maja na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie trwały III TARGI ENERGII ODNAWIALNEJ I ZDROWEJ ŻYWNOŚCI. Wydarzenie dedykowane było tematyce z obszaru odnawialnych źródeł energii (m.in. biopaliwa, biogaz, biomasa, pellet, energia słoneczna, energia wiatrowa, ogrzewanie ziemne, energia geotermalna, pompy ciepła), efektywności energetycznej (m.in. efektywne energetycznie konstrukcje budynków, technologie grzewcze) jak również ochrony środowiska (m.in. budynki ekologiczne, ochrona klimatu, gospodarka odpadami).


Tegoroczne targi zostały rozszerzone o wystawców związanych ze sprzedażą zdrowej żywności, produktów naturalnych i eko, kosmetyków, serów, olejów tłoczonych, miodów, chleba, rękodzieła, ceramiki, produktów z drewna, oraz naturalnych soków. W szczególności zainteresowaniem cieszyły się stoiska KGW! To właśnie one dbają o kultywowanie przepisów i tradycji. Nie zabrakło pokazów w wykonaniu KP PSP i OSP Wieruszów, wspólnych gier, zabaw i animacji.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl