17 sierpnia 2022, 10:10

Teraz

24°

Fakty

A A A

REGION: Traktorami nad morze

Mieszkańcy Mieleszyna biorą udział w Jubileuszowym Rajdzie Traktorowym z okazji 750-lecia miasta Lubliniec do miasta partnerskiego Reda.

W niedzielę przed godz. 11.00 grupa pasjonatów tego rodzaju motoryzacji dotarła do Mieleszyna. O godz. 11.00 traktory wjechały na plac kościelny, gdzie odbyła się msza z udziałem ks. z Lubecka, uczestnika wydarzenia. Start rajdu miał miejsce 2 lipca w Lublińcu. Na trasie zaplanowano postoje m.in. w Lubecku, Mieleszynie, Witaszczykach, Łochowicach, Cekcyniu, Tucholi oraz w Redzie.

- Chcemy udowodnić, że stare to nie wszystko złom - opowiada Andrzej Ochocki z Mieleszyna. - Wszystko jest sprawne, możemy jechać. Na 2 dni mamy do pokonania 650 km, a co dalej, to pokaże nam już trasa. Jedziemy mniej więcej 22 km/h. Zadowoleni, bo z przodu nie ma żadnych korków, a co za nami się dzieje, to już z tyłu. Jest 6 traktorów. Wszystkie są z lat 60-tych.

Rajd potrwa do 9 lipca. Wydarzenie jest okazją do promocji nie tylko Lublińca i Redy, ale także Mieleszyna i gminy Bolesławiec.

Autor: wieruszow@radiosud.pl