10 czerwca 2023, 13:24

Teraz

25°

Fakty

A A A

TRĘBACZÓW: Dwie osoby zabrano do szpitala

W poniedziałek (20.06) około godziny 23:18 strażacy z Kępna otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Trębaczowie. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Trębaczów, OSP Perzów oraz JRG Kępno.

Po dotarciu na miejsc zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w betonowy element znajdujący się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna z nich pozostawała w pojeździe. Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym jednocześnie stabilizując pojazd i wykonując dostęp do osoby pozostającej w pojeździe. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu poszkodowanych podjęły decyzję o przetransportowaniu ich do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych policji samochód został zabrany przez pomoc drogową a ruch na drodze przywrócony - poinformował kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy PSP Kępno.

foto: PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl