21 lutego 2020, 15:50

Teraz

Fakty

A A A

TRZCINICA: Pożegnano poseł Henczycę

Podczas wczorajszej Sesji Rady Gminy w Trzcinicy radni wraz z władzami samorządowymi podziękowali za współpracę i wspieranie Gminy poseł Bożenie Henczycy, która przegrała walkę o zasiadanie w ławach poselskich w tegorocznych wyborach do Sejmu.

Podziękowania i kwiaty złożył na ręce ustępującej poseł Henczycy wójt Gminy Grzegorz Hadzik. Do podziękowań w imieniu radnych dołączył przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk. Bożena Henczyca zapewniała o dalszej współpracy społecznej na rzecz Gminy. Przypomnijmy, jest ona prezesem działającego prężnie już od paru lat Towarzystwa Społecznego Tilia w Wodzicznej.

Dziękuję za te wszystkie lata, kiedy byłam posłem, cieszę się, że Gmina Trzcinica miała posła. No niestety metoda D'Hondta jest bezlitosna i mimo świetnego wyniku nie udało mi się ponownie zostać posłem. Były to dla mnie niesamowite doświadczenia, niesamowita praca i myślę, że dawałam całą siebie ludziom i działalności. Będę działać dalej i mam nadzieję, że będziemy współpracować na wielu innych płaszczyznach - powiedziała Bożena Henczyca.

Henczyca twierdzi, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i będzie chciała powrócić do wielkiej polityki.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl