25 lutego 2020, 00:17

Teraz

Fakty

A A A

TYBLE: Posiadał znaczną ilość narkotyków

Wieruszowscy kryminalni zatrzymali 19-latka, u którego zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Wieruszowscy kryminalni od kilku tygodni prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykową na terenie powiatu. 27 lipca ustalenia doprowadziły policjantów do miejscowości Tyble w gminie Sokolniki. Funkcjonariusze podejrzewali, że w wytypowanym miejscu spotkania amatorów „białego proszku” mogą znajdować się narkotyki. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. - W trakcie przeszukania 19–letniego mieszkańca gminy Sokolniki, policjanci znaleźli amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt gramów tych substancji. W tej sytuacji 19-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do czego się przyznał. Za takie przestępstwo grozi kara aż do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie.

Autor: wieruszow@radiosud.pl